Stokrotka wybrała do swoich sklepów dwa modele automatów zwrotnych TOMRA, które wcześniej testowała pod kątem wydajności i dopasowania do różnych formatów placówek:
–
TOMRA B7 - kompaktowe i ekonomiczne urządzenie z nowej linii Basic, stworzone z myślą o sklepach o średnim natężeniu zwrotów i ograniczonej przestrzeni. Zajmuje zaledwie 1,3 m², wyposażone jest w ekran dotykowy, technologię skanowania 360° oraz automatyczny moduł SoftDrop przystosowany do bezpiecznego odbioru butelek szklanych zwrotnych, co zapewnia intuicyjną obsługę i wysoką precyzję identyfikacji.
–
TOMRA T70 TriSort - wolnostojący recyklomat trzyfrakcyjny o wysokiej wydajności, zajmujący jedynie 2 m², oferujący szybki i automatyczny odbiór dużej liczby opakowań.
- Wraz ze startem systemu kaucyjnego zmieni się sposób postępowania z wieloma opakowaniami. W Stokrotce intensywnie przygotowujemy się do tej transformacji. Decyzję o inwestycji w urządzenia do zbiórki opakowań podjęliśmy z myślą o komforcie naszych klientów, usprawnieniu procesów w sklepach oraz wspieraniu recyklingu i gospodarki o obiegu zamkniętym - mówi Edyta Oleszczak-Ulidowska, menadżer projektu wdrożenia systemu kaucyjnego w sieci Stokrotka. Aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby osób, które chcą połączyć codzienne zakupy z oddawaniem opakowań, a także uwzględniając doświadczenia naszych pracowników, przeprowadziliśmy pilotażowe testy rozwiązań oferowanych przez różnych dostawców. Technologie TOMRA wyróżniły się zarówno jakością, jak i poziomem obsługi oraz serwisu. Wybór TOMRA to dla nas nie tylko inwestycja w innowację, ale także gwarancja stabilności i zaufania do partnera technologicznego. Dzięki temu mamy pewność, że wybrane rozwiązanie wspiera sprawne funkcjonowanie sklepu i zapewnia wygodny proces recyklingu dla naszych klientów – dodaje.
Recyklomaty TOMRA w Stokrotce będą w pełni automatycznie zbierać wszystkie opakowania objęte kaucją, zarówno plastikowe i szklane butelki jak i puszki. Takie rozwiązanie zwiększa wygodę klientów, odciąża pracowników i umożliwia sprawniejsze zarządzanie zwrotami opakowań.
- Wybór Stokrotki pokazuje, że właściciele sklepów w całym kraju aktywnie przygotowują się do systemu kaucyjnego. Wczesne testy i zaangażowanie pracowników to świetny przykład, jak zapewnić sprawną obsługę zwrotów i pozytywne doświadczenia klientów już od pierwszych dni obowiązywania nowej ustawy - mówi Konrad Robak, dyrektor zarządzający TOMRA Collection Polska. -
Stokrotka, współpracując z TOMRA Collection Polska, konsekwentnie przygotowuje się do wdrożenia systemu kaucyjnego. Inwestycje w zaawansowane technologie umożliwią sprawną zbiórkę opakowań i zmotywują klientów do ich zwracania. Dzięki temu Stokrotka aktywnie wspiera recykling i ochronę środowiska.
Więcej informacji na temat recyklomatów TOMRA Collection można znaleźć na stronie:
https://www.tomra.com/pl-pl/reverse-vending.
Źródło: Komunikacja Plus
Fot: mat. prasowe