Szkolenie w Izbie Celnej w Łodzi, w którym uczestniczyło ok. 60 funkcjonariuszy Służby Celnej, dotyczyło w głównej mierze skali i źródeł przemytu wyrobów tytoniowych do Polski, a także najlepszych sposobów odróżniania produktów legalnych od nielegalnych. Problem naruszania praw własności intelektualnej, jaką są poszczególne marki papierosów oraz ich opakowania jest priorytetowy dla Imperial Tobacco Polska.
Imperial Tobacco Polska S.A. od wielu lat angażuje się we wspieranie Służby Celnej w całym kraju w zwalczaniu przestępczości na rynku tytoniowym. Szkolenia organizowane przez specjalistów firmy cieszą się coraz większym powodzeniem, a udział w nich daje funkcjonariuszom celnym zarówno bogatą wiedzę z zakresu ochrony praw własności intelektualnej, jak i znajomość najnowszych wyników badań skali i źródeł przemytu, które na wyłączne zlecenie Imperial Tobacco Polska przeprowadza Instytut Badawczy Almares.
„Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi, ich przemyt i podrabianie, generuje potężne straty nie tylko dla koncernów tytoniowych, ale i dla Skarbu Państwa. Dlatego walka z przestępczością w tym obszarze stanowi jeden z priorytetów działania polskiej Służby Celnej. Co roku funkcjonariusze celni udaremniają próby przemytu milionów paczek papierosów. Najwięcej takich przypadków notują oczywiście izby graniczne, problem ten aktualny jest jednak w całym kraju, również w naszym województwie. Tylko w ubiegłym roku, funkcjonariusze Izby Celnej w Łodzi zabezpieczyli blisko 400 tys. paczek papierosów oraz ponad 9.000 kg tytoniu bez polskiej akcyzy. Każdego dnia roku do naszych magazynów depozytowych trafia średnio ponad 1 tys. paczek nielegalnych papierosów. Liczby te mówią same za siebie. Dlatego tak bardzo ważna jest dla nas współpraca i współdziałanie nie tylko ze służbami i instytucjami państwowymi, ale i z partnerami społecznymi. Przedstawiciele koncernów tytoniowych są naszym naturalnym sojusznikiem. Wspólne szkolenie jest bardzo cenną inicjatywą. Wyrażam nadzieję, że wzajemna wymiana wiedzy i doświadczeń przyczyni się do zwiększenia skuteczności w walce z szarą strefą" - uważa Dorota Kędzierska, Dyrektor Izby Celnej w Łodzi.
Szkolenie w Łódzkiej Izbie Celnej było szesnastym już szkoleniem, które Imperial Tobacco prowadzi dla funkcjonariuszy Służby Celnej w całym kraju, po Bydgoszczy, Łężeczkach, Poznaniu (dwukrotnie), Krakowie, Białymstoku, Przemyślu, Olsztynie, Białej Podlaskiej, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Gdyni, Katowicach i Kielcach.
(Maja Święcka)
tagi: Imperial Tobacco ,
W tym roku Browar Okocim świętuje 180-lecie istnienia. Z tej...
Znamy laureatów Sustainability Awards For Retail! Podczas...
Grupa wypracowała stabilne wyniki finansowe na poziomie 287,4...
Eksperci szacują, że niewyspani pracownicy mogą kosztować...
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP...
Zawirowania w światowym handlu...
Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji...
Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów...