Fundację Rozwoju Kardiochirurgii wsparło dotychczas wielu znanych i uznanych artystów. Współpracowali z nami m.in. Małgorzata Kożuchowska, Joanna Liszowska, Ewa Bem, Edyta Górniak, Mieczysław Szcześniak, Magdalena Różdzka, Stanisław Sojka, Michał Milowicz, Beata Kozidrak, Otylia Jędrzejczak, Sylwia Gruchała, Maryla Rodowicz, Rafał Królikowski, Irena Santor i wielu innych.
Poparcia Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii udzielili Ksiądz Kardynał Henryk Gulbinowicz i Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, którzy przekazali dary na licytację. Poprzez przekazanie darów licytowanych na aukcjach wsparli nas także Andrzej Wajda, Alan Starski, Krzysztof Penderecki, Wisława Szymborska i Jerzy Duda-Gracz, a także sportowcy: Dariusz Michalczewski, Adam Małysz i Jerzy Dudek wraz z FC Liverpool.
W gronie wielkich ludzi, którzy pomogli Fundacji znaleźli się Ś.P. Czesław Miłosz, Stanisław Lem i Zdzisław Beksiński.
Państwa również serdecznie zapraszamy do udziału w Projekcie „Poznaj Siłę Serca”.
Działanie na rynku
Projekt „Poznaj SIŁĘ SERCA” jest efektem nowatorskiego programu aktywnego pozyskiwania funduszy na rzecz projektów badawczych Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii i szeroko rozumianą profilaktykę zdrowotną.
Materialną podstawą Projektu „Poznaj Siłę Serca” jest sprzedaż produktów opatrzonych znakiem „SIŁA SERCA”. Produkty te zostały opracowane przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii we współpracy z:
- Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
(Katedra Technologii Żywności),
- Akademią Rolniczą we Wrocławiu
(Katedra Technologii Owoców, Warzyw i Zbóż),
- Instytutem Żywienia i Żywności w Warszawie.
Dzięki temu, ich rynkowa obecność oznacza nie tylko wsparcie materialne Fundacji, ale również wysokiej jakości produkty prozdrowotne dostępne w sprzedaży detalicznej.
Badania TNS OBOP
W wrześniu 2006r TNS OBOP przeprowadził na zlecenie Fundacji sondaż społeczny dotyczący rozpoznawalności logo Fundacji oraz gotowości respondentów do wsparcia działalności Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii poprzez zakup produktów opatrzonych tym logo.
Z badań wynika, iż 87% Polaków w wieku 15+ deklaruje skłonność wspierania działania Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii, poprzez zakup towarów oznaczonych tym znakiem.
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii powstała w 1991 roku w Zabrzu, z misją wprowadzania do praktyki klinicznej najnowszych metod i technik ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce, wspierania kardiochirurgii i dziedzin pokrewnych oraz działalności w zakresie ochrony zdrowia. We własnym Instytucie Protez Serca realizuje prace w czterech wiodących kierunkach badawczych związanych ze sztucznym sercem, robotem i innowacyjnymi narzędziami chirurgii oraz inżynierią tkankową i biologicznymi protezami zastawek serca. W swym dorobku Fundacja posiada m.in. wdrożony w 1996 roku do praktyki klinicznej System Wspomagania Serca Polcas (komora wspomagania serca, pozaustrojowe sztuczne serce, jednostka napędowa), który w ponad 180 przypadkach służył pacjentom do regeneracji serca naturalnego lub jako pomost do transplantacji chorego narządu. W Fundacji serca opracowane zostały również: oryginalna biologiczna proteza zastawki serca z żywej tkanki ludzkiej, program symulacji procedur chirurgicznych oraz prototyp robota kardiochirurgicznego Robin Heart.
Fundacja posiada wiele patentów, współfinansowała edycję jedynych w Polsce podręczników „Zarys kardiochirurgii” i „Kardiochirurgia dziecięca” oraz produkcję kilku filmów dokumentalnych. Jej opracowania i konstrukcje były kilkunastokrotnie nagradzane i wyróżniane na wystawach najnowszych technologii w Europie, USA i w Japonii. Pracownicy Fundacji poszczycić się mogą szeregiem publikacji naukowych oraz aktywnym udziałem w prestiżowych konferencjach i sympozjach poświęconych najnowszym technologiom w kardiochirurgii.
Niezależnie od działalności naukowo-badawczej Fundacja prowadzi rozwinięty, finansowany z środków własnych, program szkoleniowo-stypendialny, którego celem jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr medycznych z Polski i z zagranicy. Z programu tego skorzystało dotąd ponad 180 osób, głownie z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii posiada status organizacji pożytku publicznego, status koordynatora Centrum Doskonałości Nowych Technologii na Rzecz Leczenia Chorób Serca „ProCordis”, wchodzi w skład Centrum Zaawansowanych Technologii „Energia-Środowisko-Zdrowie”.
Działalność Fundacji i Instytutu Protez Serca finansowana jest w oparciu o środki pochodzące z darowizn, grantów naukowo-badawczych, dotacji, subwencji, programów pomocowych Unii Europejskiej oraz z działalności gospodarczej. Najhojniej ją wspierające osoby, firmy i instytucje nagradzane są statuetką „Oskar Serca”, przyznawaną podczas dorocznych koncertów „Serce za serce”, organizowanych w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu z udziałem znakomitych wykonawców.
Profil zainteresowań badawczych, nowoczesna infrastruktura oraz imponujące osiągnięcia Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii czynią z niej jedyny tego typu, niepaństwowy ośrodek w Polsce oraz budzą uznanie na arenie międzynarodowej.
Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii W Zabrzu
ul. Wolności 345 a, 41 – 800 Zabrze, tel. 32/ 373 56 00, fax 32/ 373 56 77
www.frk.pl, www.polskieserce.pl, e-mail: biuro@frk.pl, promocja@frk.pl
tagi: poznaj siłę serca,projekt,wiadomości ,
Jak wynika z najnowszego raportu firmy technologicznej...
Dzięki podpisanej z Axpo Polska umowie route-to-market sklepy...
Lidl jako pierwsza sieć handlowa zamontowała butelkomaty we...
Firmy skupiają się na gromadzeniu zapasów...
Światowi dostawcy nie nadążają z dostawami do Polski...
Inwestycje w maszyny i wyższa sprzedaż...
Eksperci zapowiadają, że nowe przepisy TFR i MiCA...
W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa....