Przejechaliśmy każdym z modeli ponad 500 km, sprawdzając przede wszystkim komfort jazdy, pojemność załadunku oraz poziom spalania.
Obydwa testowane przez nas modele wyposażone były w silniki wysokoprężne o pojemności 1,5 litra i mocy 90 KM. Daje to możliwość komfortowej i bardzo dynamicznej jazdy przy małym spalaniu. Podczas jazdy miejskiej Citan spalał ok. 5,5 litra oleju napędowego, zaś przy spokojnej jeździe pozamiejskiej poziom spalania spadał – uwaga – zaledwie do 4 litrów! Komfort jazdy miejskiej poprawiał rewelacyjny system Start-Stop, który wyłączał silnik przy zatrzymaniu się, a nastepnie w mgnieniu oka – włączał go ponownie przy wciśnięciu pedału sprzęgła. Wyposażenie kabiny kierowcy oraz ergonomia przyrządów również zrobiła na nas duże wrażenie, a jazda nie powodowała zmęczenia zarówno kierowcy, jak i pasażera. To zaleta bardzo komfortowych foteli, dużej przestrzeni wewnętrznej oraz systemów bezpieczeństwa, które wspieraj pracę kierowcy.
Citan Furgon – to propozycja dla przedsiębiorców, którzy wykorzystują samochód przede wszystkim do przewożenia towarów. Konstrukcja tego pojazdu wyróżnia się dużą przestrzenią ładunkową (długość w zależności od wersji do 2 137 mm i wysokość 1 258 mm), zapewniającą pojemność transportową do 3,8 m3 i ładowność od 490 do 810 kg. Samochód wyposażony jest w dwa miejsca siedzące.
Podstawowa cena netto modelu: 52 670 zł.
Citan Kombi – to propozycja dla przedsiębiorców, którzy wykorzystują samochód zarówno do przewozu towarów, jak wyjazdów rodzinnych. Zaletą modelu jest możliwość złożenia tylnych siedzeń w proporcji 1:3 do 2:3. Po złożeniu fotela obok kierowcy powstaje dogodna, płaska powierzchnia ładunkowa o długości 2,8 m. Ten komfortowy i dynamiczny samochód wyposażony jest w wiele półek i schowków. Przeszklenie pojazdu zapewnia znakomitą widoczność, a przesuwne drzwi z obydwu stron zapewniają komfortowe wsiadanie i wysiadanie z pojazdu.
Podstawowa cena netto modelu: 62 920 zł.
Tomasz Pańczyk