Ruszyła akcja „Rowerem na zakupy". Celem inicjatywy jest zachęcenie właścicieli i zarządców obiektów handlowych do instalowania bezpiecznych i wygodnych stojaków rowerowych. Czytaj więcej »
Ruszyła akcja „Rowerem na zakupy". Celem inicjatywy jest zachęcenie właścicieli i zarządców obiektów handlowych do instalowania bezpiecznych i wygodnych stojaków rowerowych. Czytaj więcej »
Polskie przedsiębiorstwa zaangażowane w międzynarodową wymianę handlową z optymizmem patrzą w przyszłość. Taki wniosek wynika z badania dotyczącego nastrojów wśród eksporterów i importerów, przeprowadzonego przez firmę badawczą TNS na zlecenie banku HSBC, w którym Polska została uwzględniona pierwszy raz. Czytaj więcej »
Wawel S.A. ogłosił wyniki finansowe za 2010 rok. Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów osiągnęły wyższy wynik, niż w 2009 roku i wyniosły 377,637 mln zł. Czytaj więcej »
Jedna z największych hurtowni w Polsce - Eurocash Cash&Carry - podjęła współpracę z BS Bohemia Sekt Polska. W jej wyniku od połowy kwietnia w sieci znaleźć można morawskie wina z winnicy Château Bzenec, skąd trafiają na półki małych i średnich sklepów spożywczych. Czytaj więcej »
Krystyna Janda - wybitna Polska aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka, prozaik i felietonistka oraz założycielka pierwszego prywatnego teatru dramatycznego w Polsce została ambasadorką linii kosmetyków Art&Diamonds Soraya. Czytaj więcej »
Dwa produkty Indykpolu zostały nagrodzone w konkursach, które odbyły się w ramach cyklu „Wielkanoc Mięsne Święta - Polska Tradycja" zorganizowanych przez Polską Federację Branży Mięsnej, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczpospolitej Polskiej wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu oraz Instytutem Technologii Mięsa Uniwersytetu... Czytaj więcej »
Heineken® poinformował o wprowadzeniu na rynek gry StarPlayer. Jest to unikalna gra w piłkę nożną na żywo, która umożliwia kibicom oglądanie meczów Ligi Mistrzów UEFA w telewizji i równoczesne rozgrywanie ich na komputerze, urządzeniach iPhone czy iPod touch. Czytaj więcej »
18 kwietnia 2011 roku sukcesem zakończyły się starania Związku Polskie Mięso o zarejestrowanie Kiełbasy Myśliwskiej oraz Kiełbasy Jałowcowej jako unijnej Gwarantowanej Tradycyjnej Specjalności. Dzięki temu kiełbasy te trafiły do listy prawie 30 polskich produktów mogących posługiwać się unijnym znakiem. Czytaj więcej »
Biedronka jako pierwsza sieć handlowa w Polsce uzyskała certyfikaty PN-N 18001: 2004 i OHSAS 18001: 2007 potwierdzające najwyższe standardy BHP. Certyfikaty wydawane przez niezależną jednostkę certyfikującą DNV stanowią informację dla interesariuszy, że organizacja proaktywnie chroni zdrowie i bezpieczeństwo swych pracowników, kontrahentów i klientów. Uzyskane... Czytaj więcej »
Już niebawem w lubińskiej galerii zrobi się naprawdę gorąco! Piękne kobiety, piłka nożna, konkursy z nagrodami i zabawa przy hitach Norbiego! Te i inne atrakcje czekają na mieszkańców Lubina już 30 kwietnia! Czytaj więcej »
Królik Bugs i jego przyjaciele kontynuując swą podróż po Polsce 4 maja zawitają do Wrocławia. W CH Korona promować będą aktywny tryb życia wśród dzieci zapewniając im beztroską zabawę na torze przeszkód pełnym niespodzianek i wyzwań. Czytaj więcej »
Światowy lider w produkcji przenośnych źródeł energii - firma Energizer - podpisał z Kolporterem, jednym z największych dystrybutorów FMCG w Polsce, umowę o współpracy handlowej. Czytaj więcej »
W ciągu trzech miesięcy 2011 r. MAKRO Cash & Carry przeszkoliło łącznie 3 486 przedsiębiorców z całej Polski w ramach wszystkich programów szkoleniowych prowadzonych przez firmę. 2 139 osób skorzystało z oferty ogólnopolskiego bezpłatnego programu "Idealny biznes". Czytaj więcej »
W dniach 16 i 17 kwietnia przy okazji Gdańskiego Dnia Ziemi miało miejsce gastronomiczne wydarzenie promujące europejskie kulinaria. Nad Targiem Rybnym w Gdańsku przez cały weekend unosiły się smakowite zapachy dochodzące wprost z Jarmarku Europejskiego. Pokazy kulinarne Szefów Kuchni przyciągnęły wielbicieli dobrego jedzenia, a stoiska wystawców ... Czytaj więcej »
Agencja Carré Noir zajmująca się designem i identyfikacją wizualną opracowała projekt nowego logo Fundacji Muszkieterów. Nowa tożsamość wizualna nawiązuje do obszarów, w których Fundacja prowadzi swoją działalność. Czytaj więcej »
W tym roku do obchodów Dnia Ziemi, organizowanego przez IKEA Wrocław na wrocławskich Bielanach, dołączyła firma Lakma wraz ze swoją linią ekologiczną Green Vision. Klienci IKEA, którzy w ten dzień przynieśli zużytą elektronikę do IKEA, otrzymywali wybrany środek Green Vision do czyszczenia domu. Czytaj więcej »
Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. przedłużył o kolejny rok umowę o współpracy z KS Unia Leszno w zakresie sponsoringu klubu. To już ósmy rok z rzędu, w którym leszczyńskie „Byki" jeździć będą z logiem PKM DUDA na plastronach. Novum bieżącego sezonu jest dodatkowe wsparcie dwóch najlepszych zawodników leszczyńskiego klubu: Jarosława... Czytaj więcej »
Współcześnie coraz chętniej zwracamy się w stronę natury. Angażujemy się w działania ekologiczne, doceniamy zdrową żywność, a w ostatnich latach pojawiła się również moda na stosowanie kosmetyków naturalnych. Drogerie Rossmann proponują nową serię produktów, bazujących na składnikach roślinnych i mineralnych - Alterra naturkosmetik. Czytaj więcej »
Ostatni tydzień Wielkiego Postu to dla większości z nas okres przygotowań do najważniejszego w roku święta - Wielkanocy. To również czas tradycyjnych potraw, wśród których królują ryby we wszystkich możliwych wersjach, zarówno tych regionalnych, jak i bardziej nowoczesnych. Czytaj więcej »
7-8 czerwca 2011 r., Hotel Marriott, Warszawa
NAJWAŻNIEJSZE DOROCZNE SPOTKANIE BRANŻY RETAIL W POLSCE
Czytaj więcej »
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią okres intensywnych zakupów, który staje się udziałem większości Polaków. Długie kolejki w sklepach skutkują nie tylko brakiem czasu na przeprowadzenie intensywnych przygotowań duchowych czy wyższymi zyskami sieci handlowych. To także niebezpieczny moment, w którym może dojść do wprowadzenia... Czytaj więcej »
720 tysięcy osób rozpoczęło swój dzień, częstując się aromatyczną kawą podczas ogólnopolskiej kampanii „NESCAFÉ Classic na dzień dobry!". Akcja zorganizowana przez Nestlé Polska trwała 5 tygodni i objęła 20 miast. W tym czasie przedstawiciele marki rozdali także 200 tysięcy gazetek i przewieźli specjalnymi NESCAFÉ Busami
Rok 2011 rozpoczął się bardzo pracowicie dla sieci supermarketów Piotr i Paweł. Czytaj więcej »
Unowocześnianie istniejących linii produkcyjnych i zakup nowych, bardziej wydajnych maszyn, zastosowanie nowych technologii, rozbudowa magazynów oraz logistyki a także wprowadzanie na rynek nowych, innowacyjnych produktów to tylko niektóre ze zmian, wprowadzanych przez Cykorię, firmę z polskim kapitałem, działającą na rynku od ponad 120 lat. Czytaj więcej »
Liczba Sieci Sklepów ABC zrzeszonych przy hurtowniach Eurocash Cash & Carry przekroczyła 4 000. Dzięki temu sieć abc jest nie tylko największą, ale jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się sieci handlowych w kraju. Czytaj więcej »
Od kilku dni mieszkańcy Trójmiasta mogą kupować swoje ulubione produkty z delikatesów Bomi również w sieci. Sklep Bomi, którego internetowym dystrybutorem jest a.pl ruszył właśnie w Trójmieście. Dostawy do domu będę realizowane nie tylko na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu, Redy, Rumii, ale docelowo również Wejherowa, Żukowa i Kazimierza. Czytaj więcej »
Święta Wielkiej Nocy bardzo często są dla nas równoznaczne z suto zastawionym stołem. Należy jednak pamiętać, że nasze żołądki mają ograniczona pojemność. Federacja Polskich Banków Żywności przypomina, jak rozsądnie przygotować się do Świąt, aby jedzenie ze świątecznego stołu nie trafiło do śmietnika. Czytaj więcej »
W dniu 15 kwietnia 2011 roku zostały podpisane ostateczne umowy nabycia 100% udziałów w sieci handlowej "Eden" Sp. z o.o. Sieć powstała w 2004 roku w Siedlcach. Obecny teren jej działania to województwa: mazowieckie, podlaskie, świętokrzyskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie. Czytaj więcej »
W Szczecinie przy ul. Ściegiennego 25/1 od poniedziałku 18 kwietnia działa nowy sklep Netto. Jest to 15 placówka sieci w tym mieście. W podszczecińskim Motańcu mieści się centrala sieci i pierwsze centrum dystrybucyjne (drugie jest w Domasławie pod Wrocławiem). Czytaj więcej »
Już od 16 kwietnia produkty marki Krakowski Kredens można zakupić w Centrum Handlowym Arena w Gliwicach. Otwarcie kolejnego w tym miesiącu sklepu firmowego zwiększyło liczbę jednostek własnych do 34. Czytaj więcej »
Rozmowa ze Stéphane'em Tikhomiroffem, Dyrektorem Generalnym w...
Grupa Carlsberg realizuje ambitną strategię ESG, której...
Krzysztof Lechowicz, Category & Perfect Store Manager w Velvet...
Rozmowa z Tomaszem Walickim – Dyrektorem marketingu Foxy...
Wywiad z Krystyną Niesłuchowską, regional marketing...
W tym roku Browar Okocim świętuje 180-lecie istnienia. Z tej...
Znamy laureatów Sustainability Awards For Retail! Podczas...
Grupa wypracowała stabilne wyniki finansowe na poziomie 287,4...
Tegoroczna, piąta już edycja akcji „Kobiety Almette” nosi...
Ogłoszony przez Komisję Europejską Omnibus Simplification...
W Hochland Polska działania w obszarze BHP skupione są: na...
Żabka stawia na rozwój ekosystemu usług dostępnych w swojej...
Spośród ponad 2000 zgłoszeń jury wybrało 10 projektów...
W ofercie Wytwórczej Spółdzielni Pracy pojawił się nowy...
Wraz z nadejściem cieplejszych dni, Żubrówka wprowadza...
Wraz z początkiem kwietnia Milka wystartowała z nowym...
Grill to jedna z najchętniej wybieranych przez Polaków form...
W uznaniu dla historycznego dziedzictwa, z okazji...
Marka nr 1 na rynku napojów energetycznych ...
„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok...
Dipy i nachosy marki El Sabor kolejny rok z rzędu reklamowane...
Bezalkoholowe piwa marki Żywiec zachwycają kwiatowymi nutami...
sarepska, delikatesowa, francuska i staropolska...